Forest House

 

Myślą przewodnią projektu FOREST HOUSE była relacja z przyrodą. Gęsto zadrzewiona działka, przypominała swym klimatem las mimo, komfortowej dla Właścicieli, lokalizacji w mieście.
Jej leśny charakter stał się głównym atutem, który został wydobyty i podkreślony w projekcie.

Jednym z głównych założeń domu było wpisanie się w zastany kontekst, otwierając się w maksymalnym stopniu na otaczający las, by chłonąć świeże powietrze i napawać się grą słońca przebijającego pomiędzy gałęziami. Naturalność i spokój lasu przeniknęły do wnętrza, budując jego nastrój, a minimalistyczna architektura oraz brak dystraktorów stała się dopełnieniem całokształtu koncepcji, tworząc dom, w którym przestrzeń wnętrza i lasu współgra ze sobą sprzyjając wypoczynkowi.

Dwie betonowe bryły były ustawione pod kątem 90 stopni, z nadwieszeniem nad wjazdem, wynikającym z naturalnego ukształtowania terenu tworzą wręcz ascetyczną wschodnią elewację z dominantą w formie wejścia do budynku.
Wejście dzieli  dom na dwie strefy: dzienną oraz prywatną. Obie części otwarte są na zapierający dech w piersiach widok nietkniętej czeluści lasu, który cieszy zarówno podczas przygotowywania posiłków w kuchni, jak i podczas spędzania wieczorów przy kominku.

Projekt jest spełnieniem pragnień Klientów, ceniących sobie ciszę, prostotę i wewnętrzny spokój, a także odnoszących się z poszanowaniem dla zastanej, dziewiczej przyrody.

Lokalizacja:  Zielona Góra

Etap: projekt budowlany

Powierzchnia: 220 m²