- Dlaczego stworzyliśmy Katalog?
Była to potrzeba naszych Klientów. Katalog to odpowiedź na dużą ilość pytań, by stworzyć ciekawy, nowoczesny dom wykonany z naturalnych materiałów, o wysokich walorach estetycznych oraz funkcjonalnych.
- Dla kogo dedykowane są nasze projekty gotowe?
Dla osób ceniących sobie jakość, przemyślane i rozsądne cenowo rozwiązania, lecz również zjawiskowe i poruszające, bo taki powinien być dom, w końcu to jedna z najważniejszych inwestycji w życiu. Dlatego każdy z naszych projektów nazwaliśmy słowem ‘DOM’ w różnych językach świata.
- Czego można spodziewać się po naszych projektach?
Bazujemy na naszym doświadczeniu zdobytym zarówno w Polsce jak i za granicą m.in. Szwecji, USA i Danii. Dzięki połączeniu wiedzy architekta i konstruktora od początkowych faz projektu tworzymy domy nowoczesne, energooszczędne oraz funkcjonalne, w których konstrukcja jest solidna i ekonomiczna. Stosujemy przemyślane wymiary przeszklenia, które powiększają i doświetlają przestrzeń, ale jednocześnie mieszczą się w gabarytach niegenerujących zbędnych kosztów. Dzięki zastosowaniu dużej ilości okien stałych (nieotwieranych) są one tańsze od standardowych rozwiązań, a zarazem cieplejsze.
- Kiedy uznajemy, że zaprojektowany dom jest gotowy do dołączenia go do Katalogu?
Kiedy sami moglibyśmy w nim zamieszkać. Jeden z projektów jest zresztą naszym domem prywatnym 😉
Co wyróżnia nasze projekty domów
W naszym odczuciu, niska jakość wielu projektów domów katalogowych, dostępnych na polskim rynku, jest przytłaczająca. Na pozór różne projekty, sprowadzają się do wciąż tych samych założeń, nie wnosząc od dawna nic nowego. Świadomi tego, iż dom jest inwestycją długoterminową, kształtującą finalnie krajobraz naszych miast i przedmieść, postanowiliśmy stworzyć gotowe projekty na miarę naszych czasów. Zaprojektowane w zgodzie ze współczesnymi standardami estetyką oraz technologią z poszanowaniem dla tradycji budownictwa polskiego.
Aspekty, na które zwracamy dużą uwagę:
- Wysoka jakość – dom to jedna z najważniejszych inwestycji w życiu człowieka. Należy pamiętać, że projekt to podstawa, jego wybór to najistotniejszy element całego procesu, ponieważ w tym samym budżecie można stworzyć funkcjonalny i piękny dom jak również nieprzemyślany, banalny budynek niskiej jakości.
- Nowoczesne trendy – dość banału i kopiowania wciąż tych samych schematów funkcjonalnych.Nasze domy odpowiadają stylowi życia w XXI w. z wyraźnym podziałem na dużą część dzienną, i zlokalizowaną na uboczu częścią nocną. Pamiętamy, że do tego by utrzymać porządek w domu nie może zabraknąć pomieszczeń pomocniczych, schowków i miejsc takich jak pralnia.
Dobrym przykładem wykorzystania metrażu jest seria DOM https://myhome.eco/projekty-gotowe/dom-1/, w którym praktycznie pozbyliśmy się korytarza, zachowując przy tym funkcjonalność i maksymalnie wykorzystując powierzchnię użytkową. Dzięki temu, pomieszczenia takie jak salon z aneksem czy sypialnie, zyskały dodatkowy metraż.
- Projekt DOM 1 – https://myhome.eco/projekty-gotowe/dom-1/
- Ekologia, dzięki której dobrze zaprojektowany dom będzie energooszczędny, co przekłada się na obniżenie kosztów użytkowania, a przy okazji troskę o środowisko. W naszych standardach stawiamy na przegrody o wysokich parametrach izolacyjnych, okna 3-szybowe, wentylację mechaniczną, która jest rozwiązaniem standardowym w naszych projektach, jak również na niskoemisyjne energooszczędne metody ogrzewania – pompa ciepła lub gaz. W naszych gotowych projektach domów zastosowaliśmy ogrzewanie podłogowe, które pozwala na bardziej efektywne wykorzystanie źródła ogrzewania, jak również koresponduje z naturalnym rozkładem temperatur przekładając się na podniesienie komfortu użytkownika. Ciekawy przykład z naszej strony to seria MAJA np. https://myhome.eco/projekty-gotowe/maja-1/. Jest to dom o zwartej bryle i niebanalnym układzie pomieszczeń, w którym część pomocniczą można obejść dookoła.
- Projekt MAJA 1 – https://myhome.eco/projekty-gotowe/maja-1/
- Jeżeli zainteresowało Cię to rozwiązanie, natomiast szukasz większego domu to warto zapoznać się z domem HOUSE – https://myhome.eco/projekty-gotowe/house/.
- Projekt HOUSE – https://myhome.eco/projekty-gotowe/house/
- Kontakt z przyrodą. Dzięki większej ilości przeszkleń zapraszamy przyrodę do wnętrza. Technologia w tematyce stolarki okiennej i drzwiowej znacząco posunęła się naprzód w ostatnich latach, dzięki czemu okna nie wiążą się ze znaczną utratą ciepła, natomiast są źródłem zysków ciepła w słoneczne dni. Dom, w którym wchodząc do salonu czujesz się jak w ogrodzie to niewątpliwie BORG (https://myhome.eco/projekty-gotowe/borg-2/). Panoramiczne przeszklenie zaciera granicę między domem a ogrodem. Dodatkowo na przedłużeniu salonu umieściliśmy zadaszony taras z kominkiem. Dzięki temu można korzystać z niego nie tylko latem, ale również wiosną i jesienią, spędzając na świeżym powietrzu więcej czasu.
- Projekt BORG 2 – https://myhome.eco/projekty-gotowe/borg-2/
- Ciekawy design, będący synergią układu oraz wyposażenia, komponuje się w przyjemną i funkcjonalną przestrzeń do życia. Przykładowy projekt to dom parterowy LAR:
Zastosowaliśmy w nim patio, czyli atrium, nawiązując do antycznych rozwiązań funkcjonalnych. Wpuszcza ono bardzo dużo światła do pomieszczeń oraz dzieli strefy dzienną i nocną, podnosząc komfort użytkowników.
- Projekt LAR 1 – https://myhome.eco/projekty-gotowe/lar-1/
Dlaczego .eco?
Bo to ważny kierunek w dzisiejszych czasach. Prywatnie jesteśmy miłośnikami przyrody i chcemy o nią dbać. Mamy świadomość jak duży wpływ wywiera na nią branża budowlana. Stąd rozwiązania obniżające zużycie energii m.in. wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła (rekuperacja), zwiększona izolacja termiczna, okna trzyszybowe, niskotemperaturowe ogrzewanie podłogowe. Podcienie przy oknach, które latem chronią przed nadmiarem słońca, wpuszczając je do naszego wnętrza zimą, gdy jest to potrzebne. Dodatkowo podcienie chronią przed wiatrem i wychładzaniem budynku, a także przed deszczem, by dłużej zachować czystość przeszkleń.
Dobrym przykładem jest seria HUS m.in. https://myhome.eco/projekty-gotowe/hus-2/. To prosta, łatwa w budowie bryła o ciekawym układzie, zapewniająca dużo prywatności, dzięki umieszczeniu pomieszczeń pomocniczych od strony wjazdu. Przestronna pralnia połączona z kotłownią, osobne łazienki, dodatkowa spiżarnia z blatami roboczymi (tzw. „brudna kuchnia”) oraz zabudowa wzdłuż korytarza, to elementy, które podnoszą jakość życia w domu. Sypialnie zostały wyposażone w duże przeszklenia osłonięte dachem, przez które możemy podziwiać nasz ogród. Dzięki wspomnianym rozwiązaniom dom jest funkcjonalny ale i kompaktowy przez co nie wymaga wielu nakładów na budowę i ogrzewanie, a to właśnie .eco (ekologia i ekonomia).
Projekt HUS 2 – https://myhome.eco/projekty-gotowe/hus-2/
Projekty domów stworzone z myślą o rodzinie
W naszych projektach staramy się stworzyć najlepszą przestrzeń dla rodziny, bazujemy na trzech fundamentalnych filarach:
- wspólnej przestrzeni dziennej,
- prywatnej przestrzeni nocnej,
- funkcjonalnej przestrzeni pomocniczej.
Wybraliśmy te elementy jako podstawę do stworzenia „dobrej przestrzeni” do mieszkania. Dzięki tej propozycji podnosimy komfort użytkowników w niej przebywających. Dlaczego to takie ważne? Dom ewoluował przez tysiące lat, zawsze jednak był miejscem schronienia i celebrowania czasu z najbliższymi, chcemy by nasze domy też spełniały te założenia. Przestrzeń wspólna pozwala na budowanie relacji przez wspólne rozmowy, posiłki, spędzanie wolnego czasu np. przy grach czy aktywnościach fizycznych. By było to możliwe musi być zapraszająca, przestrzenna i przemyślana. Często stosujemy kominek, który od stuleci jest miejscem spotkań i sercem domu. Wiemy też, że po ciężkim dniu mamy ochotę odpocząć w samotności i spokoju stąd prywatna strefa nocna – odpowiednio zbuforowana, tak by dzieci mogły spokojnie spać, gdy rodzice przyjmują gości.
Dobrym przykładem jest projekt LA MAISON: https://myhome.eco/projekty-gotowe/la-maison/. Dodatkowo sypialnia rodziców jest zlokalizowana osobno, na parterze, zapewniając prywatność. Strefa pracy i czytania książek została zlokalizowana przy części dziennej na antresoli, przez co nie łączymy pracy przy biurku i funkcji spania.
Projekt LA MAISON – https://myhome.eco/projekty-gotowe/la-maison/
Trzeci filar to przestrzeń pomocnicza. Jest ona niezwykle ważna, by zachować porządek w domu przy równoczesnym, łatwym dostępie do potrzebnych nam rzeczy. Realizujemy to przede wszystkim przez zastosowanie spiżarni będącej również „brudną kuchnią” co pozwala na ustawienie sprzętów, których używamy na co dzień (tj. mikser, toster, sokowirówka czy krajalnica) w niewidocznym, ale dostępnym miejscu.
Kolejnym miejscem jest osobna pralnia z miejscem na suszarkę i deskę do prasowania, bez konieczności składania czy przesuwania sprzętów. To również miejsce na przechowywanie środków czystości oraz odkurzacza.
W strefie wejściowej nie może zabraknąć miejsca na odzież wierzchnią oraz obuwie. Służy temu przestronna szafa jak i garderoba. Wierzymy, że dzięki wymienionym rozwiązaniom, dom będzie miejscem wypoczynku i wielu dobrych chwil.
Czy nasze projekty domów mogą być modyfikowane?
Tak! Jesteśmy Autorami wszystkich projektów domów, posiadamy więc możliwość wprowadzania zmian.
Część z nich możemy wykonać w naszej Pracowni, inne można wprowadzić na etapie adaptacji. Skontaktuj się z nami a doradzimy Ci jak to zrobić najlepiej.
Kontakt:
info@myhome.eco
0048 605 201 199
Nasze zmiany zawsze wyceniamy indywidualnie. Do przygotowania orientacyjnej wyceny wystarczy przesłać wiadomość mailową z załączonym rzutem i odręcznie naniesionymi propozycjami zmian. W odpowiedzi określamy termin i wartość ich wprowadzenia, bądź umawiamy się na doprecyzowanie zakresu np. oferując spotkanie w pracowni lub online.
Cenimy jakość i odpowiadamy szczerze czy zaproponowane zmiany są korzystne i nie zaburzą idei projektu lub funkcjonalności.
Tu przykłady jak modyfikowany był projekt z serii DOM:
Projekt DOM 1 – https://myhome.eco/projekty-gotowe/dom-1/
Projekt DOM 2 – https://myhome.eco/projekty-gotowe/dom-2/
Projekt DOM 6 – https://myhome.eco/projekty-gotowe/dom-6/
Ile kosztuje budowa według gotowego projektu domu? Na co się nastawić?
To trudny, ale ważny temat. Poruszamy go na naszym blogu:
https://myhome.eco/od-czego-zalezy-koszt-budowy-domu/
Zawsze cenimy sobie niezależne źrodła informacji, w tym celu polecamy śledzenie portali branżowych np. www.wielkiebudowanie.pl
Ceny tam prezentowane są aktualizowane na bieżąco. Należy zwrócić uwagę, że nasze projekty nie odbiegają od norm cenowych innych dostępnych na rynku projektów. Proponujemy klasyczną konstrukcję, proste bryły i dachy, które niosą duże oszczędności w porównaniu do skomplikowanych układów kalenicowych i brył domów. Szklenie zostało zoptymalizowane pod względem wysokości, gabarytów i funkcjonalności, czyniąc je dostępnym. Dlatego nim porównasz koszt domu z innymi projektami sprawdź, jak ceny prezentowane na portalach mają się do aktualnych cen rynkowych. Najlepiej, by uchwycić rząd wielkości proponujemy przyjąć stawkę kosztu budowy m2 i przemnożyć przez powierzchnię domu. Nie zależy nam na wprowadzaniu Klientów w błąd przez celowe zaniżanie cen budowy domu, tylko po to by zachęcić do zakupu projektu.
W jakich przypadkach lepiej zdecydować się na projekt gotowy niż projekt indywidualny?
Należy mieć na uwadze, że projekty gotowe oraz projekty indywidualne opracowane są z tą sama szczegółowością, a ich przygotowanie zabrało zespołowi równie dużo czasu. Dzięki faktowi, że projekt gotowy jest sprzedawany wielokrotnie, koszty te dzielą się na wile osób i stąd wynika jego atrakcyjna cena. Projekt indywidualny możemy wziąć pod uwagę w przypadku:
- wyjątkowo trudnej działki (skarpa, nietypowy kształt działki, wymagające warunki lokalne – MPZP (Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego) lub WZ (Warunki Zabudowy),
- zwiększony metraż (powyżej 200m2),
- nietypowe rozplanowanie domu.
Blog MyHome.eco – źródło wiedzy o projektach domów
Nasz blog: https://myhome.eco/blog/ to miejsce, gdzie można znaleźć artykuły poparte rzetelna wiedzą.
Roman jako wieloletni pracownik naukowy i wykładowca na studiach międzynarodowych na Politechnice Poznańskiej wciąż dba o swój rozwój, na bieżąco zdobywając wiedzę związaną ze swoją specjalizacją budowlaną. Wykorzystuje ją przy tworzeniu domów zracjonalizowanych i ekonomicznych w eksploatacji oraz chętnie dzieli się nią na łamach bloga.
Ponadto, uczestniczymy w ogromnej liczbie seminariów i targów budowlanych, rozmawiamy i dokształcamy się wraz z producentami różnych materiałów czy stolarki okiennej. Podpieramy się wiedzą ekspertów z branży budowlanej.
Konfigurator domu – jak to działa?
To nowa jakość na polskim rynku. Uwielbiamy niebanalne pomysły i to jeden z nich. Daje fantastyczną możliwość powiększenia swojego domu w przyszłości lub stworzenie własnego pomysłu od razu. To propozycja skierowana głównie dla młodych osób, które są w bardzo intensywnym okresie swojego życia i nie wiedzą jak się ono poukłada za 10 czy 15 lat a chciałyby mieć swój dom. Rozbudowy, to także ciekawa propozycja jako mieszkanie dla seniora czy inwestycja pod wynajem.
Sprawdź, jak działa konfigurator:
Gdzie można nas spotkać?
W pracowni MyHome.eco oferujemy możliwość spotkania zarówno w Poznaniu jak i online. To wyjątkowa okazja, by w jednym miejscu zaczerpnąć z wiedzy architektonicznej jak i konstruktorskiej (posiadamy uprawnienia projektowe jak i wykonawcze). Na bazie zdobytego doświadczenia jesteśmy w stanie rzetelnie odpowiedzieć na każde pytanie. Można nas spotkać również na targach, gdzie często prowadzimy prelekcje. W tym celu polecamy śledzenie naszego profilu:
- Instagram
- Facebook
Zaznaczenie opcji ‘Obserwuj’ pozwoli być na bieżąco z aktualnościami.