Hidden by nature

 

Potrzeba posiadania własnego domu, gdzie każdy domownik będzie się czuł bezpieczne jest potrzebą pierwotną. Nadrzędnym celem w tym projekcie było stworzenie przestrzeni, która odzwierciedli potrzeby inwestorów, dając im poczucie bezpieczeństwa, ciepła, bliskości i komfortu.

Centralnym punktem projektu jest salon z dużym drewnianym stołem, który zbliży domowników podczas wspólnych rozmów i posiłków. Wokół części dziennej zostały rozmieszczone pozostałe pomieszczenia, nadając całemu projektowi nieco centralny charakter. Dodatkowo salon został doświetlony zarówno dużymi przeszkleniami, jak i wąskim, długim oknem umieszczonym tuż przy suficie. Dzięki temu światło wpadające do wnętrza pozwala na różnorodne, ciągłe zmieniające się doznania w ciągu dnia doświetlając optymalnie wnętrza.

Z salonu można przejść do częściowo wydzielonej kuchni z wyjściem, na zadaszony taras, który idealnie sprawdzi się jako miejsce na poranne śniadanie. Druga część domu została przeznaczona na sypialnie, pomieszczenia pomocnicze oraz sypialnię master.

Forma budynku nie jest oczywista, poprzez zaprojektowanie przenikających się brył o różnych wysokościach. Całość kompozycji nadaje domowi horyzontalny charakter, który został podkreślony płytką ceglaną. Zastosowanie na elewacjach jednolitego materiału podkreśla rozrzeźbiony wygląd budynku, sprawiając, że przenikające się kubatury są czytelne.

Lokalizacja:  Warszawa

Etap: budowa

Powierzchnia: 220 m²