Na Skraju Puszczy Milwicz Architekci, Nowoczesna Architektura

Na skraju puszczy

Minimalizm – zarówno w architekturze jak i w życiu pokazuje nam że ważniejsza jest nie ilość, a jakość.  Więcej przestrzeni i światła, mniej detalu i niepotrzebnych szczegółów. Człowiek który szukający prostoty i wyciszenia, zawsze odnajdzie je w funkcjonalnym i prawie idealnym minimalizmie.

Piękno tego projektu polega na połączeniu właściwych proporcji, oszczędnych form, wertykalnego przeszklenia z widokiem na ogród i wody.

Woda stała się myślą przewodnią tego domu. Tajemniczo zaczynające się wejście, które jest schowane od ulicy za ażurową bramą, po przekroczeniu progu domu otwiera się wysokim holem, z widokiem na przepiękny  ogród oraz długą oś widokową basenu.

Hol dzieli parter na dwie części – prywatną, z sypialną, sauną i pokojem kinowym oraz dzienną, z salonem, tarasem i kuchnią. Przy kuchni, na życzenie Klientów,  zostało zaprojektowane miejsce skąpane promieniami wschodzącego słońca. Śniadanie przy małym, przytulnym patio w otoczeniu słońca i zieleni – czy dzień może zaczynać się lepiej?

Lokalizacja: Puszczykowo

Etap: projekt budowlany

pow. użytkowa: 320 m²