Dom na Wzgórzu

Zaprezentowany powyżej projekt wnętrz jest drugim etapem współpracy, pierwszym było stworzenie projektu architektury domu. Już przy tworzeniu koncepcji myślimy o tym by dom, zarówno bryła jak i projekt wnętrz łączyła wspólna myśl przewodnia, ponieważ do naszych projektów staramy się podchodzić holistycznie.

W tym przypadku było to stworzenie azylu dla inwestorów, miejsca z dala od zgiełku miasta. Działka zlokalizowana na wzniesieniu, w otoczeniu zieleni, umożliwiła utworzenie przestrzeni, w której dominują spokój, harmonia i cisza. Projekt bryły domu charakteryzuje minimalizm i duże otwarcia, z których można podziwiać piękno otaczającej natury. Taką samą myśli zawarto w projekcie wnętrz.

Przestrzenie zostały zaprojektowane tak, aby jak najbardziej wykorzystać naturalne nasłonecznienie. Oprócz standardowych przeszkleń uwzględniono również świetliki dachowe doświetlające strefę dzienną i tworzące niesamowitą grę światła i cienia we wnętrzu.

Strefa wejściowa budynku jest niezwykle prosta, wykończona drewnem, podkreślająca minimalizm tego złożenia. Jest elementem reprezentacyjnym, całkowicie otwartym, w którym dominującą rolę odgrywa roślinność – bambusy wyrastające z posadzki domu. Zostały one doświetlone pokaźnym świetlikiem i pełnią funkcję oddzielenia wejście, od strefy dziennej, w której znajduje się salon z jadalnią. Wnętrze salonu cechuje spójność i prostota zarówno materiałowa jak i kolorystyczna. Posadzki wykonano z kamienia w szarych, ciepłych odcieniach. W większości przeszklony salon został domknięty masywną, dającą poczucie bezpieczeństwa ścianą, w której znajduje się kominek, a w ukrytych zabudowach przestrzeń na telewizor oraz sporo miejsca do przechowywania. Ściana kominkowa przenosi ciężar dachu i płynnie łączy się z przestrzenią zewnętrzną, w której zlokalizowano otwarte palenisko, a obok niego miejsce do przechowywania drewna.

Kuchnia zlokalizowana została bezpośrednio przy salonie bazuje na podobnej palecie materiałowej. Zabudowa ona wykonana z drewna, wykończona kamieniem w jasnym, ciepłym odcieniu. Ciekawym elementem jest możliwość całkowitego przesunięcia okien, tak że taras i kuchnia stają się jedną przestrzenią. Jest to niecodzienne rozwiązanie, które na pewno zadowoli każdego miłośnika natury, który w letnie dni, przy porannej kawie, może podziwiać piękno zieleni otaczającej dom.

W dalszej części budynku znajduje się strefa nocna, z sypialnią master z garderobą i z łazienką oraz dwie sypialnie dzieci z oddzielną łazienką.

Druga bryła budynku została połączona szklanym łącznikiem ze strefą mieszkalna. Znajduję się w niej garaż, siłownia z sauną oraz pokój przeznaczony na hobby Inwestora – myślistwo.

Miejscowość: Konin

Etap: projekt budowlany

pow. użytkowa: 390 m2