• projekt D46
 • wizualizacja D46
 • wizualizacja D46
 • wizualizacja D46
 • wizualizacja D46
 • wizualizacja D46
 • wizualizacja D46

D46

Dom D46 to większa alternatywa dla domków przeznaczonych głównie do rekreacji (do 35m2). Jest to budynek całoroczny i energooszczędny, stąd bardzo opłacalny w użytkowaniu, przez minimalne koszty utrzymania. Przy zastosowaniu fotowoltaiki możemy osiągnąć standard plus energetyczny, tzn, że dom produkuje więcej energii niż sam zużywa.
W rzucie jest to bliźniaczy projekt D35 v1, ale ze względu na swój wyjątkowo udany układ doczekał się kopi w większej formie. Spora kuchnia, wykorzystana przestrzeń pod schodami, skrytki w schodach oraz ławie w jadalni, to tylko niektóre z jego atutów. Duże przeszklenia pozwalają na odpowiednie doświetlenie wnętrza naturalnym światłem, zwiększają odczucie przestrzeni, oraz otwierają się na znajdującą się za oknem przyrodę, zapraszając ją do wnętrza. Wszytko po to, by sprzyjać wypoczynkowi na łonie natury i zapewniać możliwość przejścia na ekologiczny tryb życia w zgodzie z naturą i dbania o zdrowie korzystając z samodzielnie wyhodowanych eko roślin w grządkach za oknem. Jeżeli chciałbyś wydłużyć dom o kolejny metr czy dwa, napisz do nas.

Cena projektu

3 300 zł
Powierzchnia użytkowa: 44,00 m2
Powierzchnia zabudowy: 46,00 m2
Min. wymiary działki: 14,23 x 14,23 m
Wysokość w kalenicy: 7,32 m
Kąt nachylenia dachu: 45°
Kubatura: 184 m3
Karta katalogowaCały katalogRysunki techniczneZamawiam

Rzuty

Parter
Poddasze
rzut D46

Technologia

FUNDAMETY Ławy fundamentowe żelbetowe(opcjonalnie płyta)

ŚCIANY Beton komórkowy 24 cm wzmacniany elementami żelbetowymi izolacja EPS grafitowym lub wełną mineralną grubości 18 cm

ELEWACJA Tynk mineralny, deski thermodrewno, blacha na rąbek

STROPY Teriva panel, żelbetowe

SCHODY Żelbetowe lub lekkie stalowe lub drewniane

DACH Tradycyjny jętkowy lub płatwiowy pokryty blachą na rąbek stojący Ruukki

OGRZEWANIE Gazowe – ogrzewanie podłogowe (opcjonalnie elektryczne, pompa ciepła)

WENTYLACJA Grawitacyjna (opcjonalnie mechaniczna)

Nasze domy projektujemy w celu uzyskania jak najlepszej efektywności energetycznej, spełniając wymagania izolacyjności termicznej WT na rok 2021. Dodatkowo do każdego projektu możesz zamówić projekt wentylacji mechanicznej, instalacji z pompą ciepła jak również fundament na płycie.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania związane z technologią, skontaktuj się z naszą pracownią.

Jeżeli chciałbyś zrealizować dom w technologii szkieletowej drewnianej lub CLT (drewna masywnego) jak również drewna księżycowego skontaktuj się z nami.

Kosztorys

Kosztorys do projektu domu jest olbrzymią pomocą w planowaniu i kontrolowaniu finansowania budowy domu. To dzięki niemu będziesz wiedział czy na poszczególnych etapach nie przepłacasz za wykonaną pracę. Kosztorys został przygotowany na podstawie Katalogu Nakładów Rzeczowych KNR bazując na średnich cenach materiałów, robocizny i sprzętu na polskim rynku. Dzięki kosztorysom można szybko i rzetelnie sprawdzić koszty budowy poszczególnych etapów budowy domu, łatwiej rozliczyć się z wykonawcą lub wydrukować skrócony kosztorys do banku. Kosztorys obejmuje budowę domu do stanu deweloperskiego, przy czym koszt instalacji wewnętrznych przyjęto wskaźnikowo.

Poniżej prezentujemy zestawienie kosztów kluczowych stanów wykończenia

STAN SUROWY ZAMKNIĘTY BRUTTO (8%) 143 000 PLN

STAN DEWELOPERSKI BRUTTO (8%) 190 000 PLN

Opcje dodatkowe

 • Konstrukcja drewniana (do 21 dni) 600 zł
 • Ogrzewanie z pompą ciepła (do 21 dni) 700 zł
 • Płyta fundamentowa 400 zł
 • Kosztorys inwestorski 300 zł
 • Dodatkowy egzemplarz projektu 200 zł
 • Moduł rozbudowy 1800 zł

+ ROZBUDOWA

czyli element, który sprawia, że Twój dom jest jeszcze bardziej wyjątkowy.
Chcesz dowiedzieć się więcej? Sprawdź tutajl